Home Archiwum Rok 2012 III Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej
III Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej PDF Drukuj Email
Spis treści
III Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej
Pytania konkursowe
Wszystkie strony

Zapraszamy uczniów gimnazjum do startu w III Powiatowym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej. Konkurs przeprowadzony zostanie w 2 etapach:

1 etap: eliminacje szkolne w terminie do dnia 20 maja 2012 roku.

2 etap: finał powiatowy w dniu 15 czerwca 2012 roku (piątek) w Zespole Szkół Publicznych w Goszczynie, przeprowadza Komisja złożona z opiekunów uczniów-uczestników konkursu.

 REGULAMIN

1. Cel konkursu:

- popularyzacja idei olimpijskiej wśród młodzieży,

- propagowanie sportowego trybu życia,

- wyłonienie najlepszych znawców sportu w kategorii szkół gimnazjalnych.

2. Tematyka konkursu:

- A. Osiągnięcia i wyniki sportowców oraz uczestników konkursów sztuki w Igrzyskach Olimpijskich ery nowożytnej; B. Problemy polskiego i międzynarodowego ruchu olimpijskiego; C. Historia mistrzostw Europy w piłce nożnej w latach 1960-2012

3. Organizator konkursu:

- Publiczne Gimnazjum w Goszczynie / Zespół Szkół Publicznych w Goszczynie

- do szczebla powiatowego organizatorami są szkoły gimnazjalne

- całością konkursu kieruje Komisja złożona z opiekunów uczniów-uczestników finału

4.    Uczestnicy konkursu:

- młodzież szkolna ucząca się w szkołach gimnazjalnych.

5.    Terminarz konkursu:

- konkurs przeprowadzony zostanie w 2 etapach 

- 1 etap: eliminacje szkolne w terminie do dnia 20 maja 2012 roku przeprowadzają szkoły (ostateczny termin przesłania protokołu do 30 maja 2012 roku na adres: Zespół Szkół Publicznych w Goszczynie, ul. Armii Krajowej 2, 05-610 Goszczyn)

- 2 etap: finał powiatowy w dniu 15 czerwca 2012 roku (piątek) przeprowadza Komisja złożona z opiekunów uczniów-uczestników konkursu.  

6.    Zasady przeprowadzenia konkursu:

- eliminacje szkolne: we wszystkich szkołach gimnazjalnych przeprowadzają szkoły we własnym zakresie (mogą korzystać z przykładowych pytań dostarczonych do szkół przez organizatora). Najlepszy zawodnik wyłoniony w tych eliminacjach uzyskuje awans do finału powiatowego. Protokół z tych zawodów organizator przesyła do Publicznego Gimnazjum w Goszczynie w terminie do 30 maja 2012 roku (wzór protokołu z eliminacji - załącznik nr 1)

- 2 etap: finał powiatowy przeprowadzony zostanie w dniu 15 czerwca 2012 roku o godzinie 900 w Zespole Szkół Publicznych w Goszczynie przy ul. Armii Krajowej 2.

Pytania na finał powiatowy opracowuje organizator konkursu. Każdy uczestnik odpowiada pisemnie na zestaw pytań (około 100). Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymuje 1 punkt. Kolejność w finale będzie ustalona na podstawie liczby uzyskanych punktów. Wygrywa uczeń z największą liczbą punktów. W przypadku równej liczby punktów przewidywana jest ustna dogrywka (o miejsca 1-3).

7.    Nagrody w konkursie:

- nagrody dla finalistów konkursu zapewnia organizator (nagrody rzeczowe, dyplomy i inne).

8.    Zasady finansowania konkursu:

- koszt przeprowadzenia konkursu pokrywa organizator ze środków uzyskanych ze Starostwa Powiatowego w Grójcu, z Urzędu Gminnego w Goszczynie, od innych fundatorów oraz ze środków własnych szkoły.

  

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 


Statystyki

Użytkowników : 26
Artykułów : 90
Odsłon : 164286

Copyright © 2011 UKS w Mogielnicy | Wykonanie: Mariusz Wangryn
Stworzone dzięki Joomla!. XHTML and CSS.