Home Archiwum Rok 2012 Międzynarodowy Turniej Plażowy i V Challenge Cup
Międzynarodowy Turniej Plażowy i V Challenge Cup PDF Drukuj Email

Młodzieżowa reprezentacja PolskiCzwórka reprezentantów naszego Klubu Piotr Błach, Patryk Janicki, Paulina i Paweł Wangryn, została powołana do młodzieżowej reprezentacji polski na Międzynarodowy Turniej Plażowy w Ringo i V Challenge Cup który został rozegrany w dniach 17 -19 maja 2012 roku w Niemczech na wyspie Baltrum (Morze Północne).

W pierwszym dniu sportowych zmagań na wyspie Baltrum rozegrano turniej w ringtenisa w kategoriach indywidualnej kobiet i mężczyzn, zawody były doskonałym przygotowaniem naszej reprezentacji do startu w sobotnim Challenge Cup oraz sprawdzianem formy. Nasi ringowcy zakończyli start w fazie eliminacji grupowych, niektórzy zawodnicy bliscy byli awansu do ćwierćfinałów, zabrakło szczęścia i ogrania na plaży, niektórzy odczuwali zmęczenie po długiej podróży z poprzedniego dnia.

W drugim dniu rozegrano Międzynarodowy Turniej Plażowy w Ringo w grach dwójkowych, udany występ odnotowała nasza młodzież zwyciężając zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet. W silnych podmuchach wiatru i piekącym słońcu świetne przygotowanie techniczno-taktyczne i kondycyjne naszej młodzieży pozwoliło bez większych problemów pokonać utytułowane seniorskie dwójki z Białorusi oraz reprezentantów Niemiec. Dużym zaskoczeniem było dopiero 5 miejsce faworyzowanej dwójki z Białorusi Konan/Yaruta, największą sensację sprawiły Niemki plasując się tuż za naszymi reprezentantkami w finale pokonując utytułowane Białorusinki.

Wyniki finału:

Dwójki mężczyzn:

1 miejsce - Piotr Błach, Piotr Pawlak (Polska)

2 miejsce - Marek Gil, Patryk Janicki (Polska)

3 miejsce - Ivan Koltun, Aliaksei Stasheuski (Białoruś)

4 miejsce - Jakub Brzeski, Paweł Wangryn (Polska)

Dwójki Kobiet:

1 miejsce - Magdalena Stankiewicz, Paulina Wangryn (Polska)

2 miejsce - Anna Grala, Karolina Siernicka (Polska)

3 miejsce- Lydia Schidelko, Stefanie Kaiser (Niemcy)

4 miejsce - Ina Vilchynskaya, Nataliya Kutasova (Białoruś)

W trzecim dniu sportowych zmagań na wyspie Baltrum V Challenge Cup - turniej drużynowy w ringo i ringtenisa, nasza młodzieżowa reprezentacja zajęła 2 miejsce za seniorami z Niemiec. Dwa zwycięstwa (nad Białorusią i Niemcami 2) oraz remis z pierwszą reprezentacją Niemiec dał nam dopiero 2 miejsce, ponieważ pierwsza reprezentacja Niemiec wygrała z drugą reprezentacją Niemiec lepszym stosunkiem wygranych walk, sprawdziła się tu stara sportowa zasada - ?gospodarzom pomagają ściany?, w tym przypadku piasek. Na pocieszenie pozostaje nam fakt, że w przypadku gdyby startowała jedna reprezentacja Niemiec turniej drużynowy wygraliby zdecydowanie nasi ringowcy.

Wyniki (ringtenis/ringo)

POL vs. GER2: 2:18/20:0

GER1 vs. BLR: 20:0/2:18

GER1 vs. GER2: 18:2/14:6

BLR vs. POL: 8:12/4:16

GER1 vs. POL: 20:0/0:20

BLR vs. GER2: 2:18/16:4

Klasyfikacja końcowa (punkty/sety)

1. Niemcy 1 - 5:1/74:46

2. Polska - 5:1/70:50

3. Niemcy 2 - 2:4/48:72

4. Białoruś - 2:4/46:74

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 


Statystyki

Użytkowników : 26
Artykułów : 90
Odsłon : 164283

Copyright © 2011 UKS w Mogielnicy | Wykonanie: Mariusz Wangryn
Stworzone dzięki Joomla!. XHTML and CSS.